Wspólnota modlitewno-ewangelizacyjna św. Charbela

imagesSpotykamy się w każdy czwartek:

– najpierw Msza św. o godz. 18.30 w Kościele,

– po Mszy Adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa uwielbienia, katecheza.

Następnie spotykamy się w salce nad kaplicą klasztorną, gdzie rozważamy Słowo Boże na dany dzień. Nasze spotkanie kończymy wspólną modlitwą brewiarzową.

Na czym polega modlitwa wstawiennicza? Modlitwa wstawiennicza polega na wypowiedzeniu intencji kapłanowi w jakiej ma się modlić z osobami towarzyszącymi nad daną osobą, która pragnie takiej formy modlitwy. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że jest to modlitwa nad osobą, która przychodzi, aby się nad nią pomodlić i tylko w jej osobistych intencjach. 
Jednak przed Mszą św. będzie można zgłosić się do osób odpowiedzialnych i przedstawić prośby dotyczące rodziny, innych osób lub spraw, w których będziemy sprawować Eucharystię, natomiast sama modlitwa wstawiennicza jest tylko w intencjach danej osoby, która prosi.
Serdecznie zapraszamy i jednocześnie prosimy o modlitwę w intencji tego dzieła.
 

Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Adam.

 

Modlitwa do św. Charbela

Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale Nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen