„Tobiaszki”

Tobiaszki

Świetlica środowiskowa TOBIASZKI działa od czternastu lat.

Na początku funkcjonowała jako wspólnota przykościelna, od 2001r. świetlica posiada status fundacji, nadal jednak działamy „pod skrzydłami Parafii Św. Antoniego”.

Obecnie ze świetlicy korzysta na co dzień około 35 dzieci, z którymi pracują opiekunowie wolontariusze – głównie studenci. Podczas większych organizowanych przez nas imprez, np. wigilia, ferie, wakacje, do świetlicy przychodzi ok. setki dzieci i młodzieży.

W zajęciach udział biorą dzieci i młodzież od 7 – 18 roku życia.

Celem Fundacji jest prowadzenie działalności w dziedzinach oświaty, wychowania, pomocy społecznej a w szczególności wszechstronna pomoc dzieciom i młodzieży w harmonijnym rozwoju duchowym i fizycznym. Cele te obejmują zwłaszcza pomoc dzieciom i młodzieży w problemach szkolnych, nauce i organizowaniu wolnego czasu i oddziaływanie profilaktyczne ze względu na zagrożenia ze strony dysfunkcyjnego środowiska, pomoc socjalną, działalność wychowawczą w szerokim zakresie, organizację wypoczynku letniego i zimowego, organizację czasu wolnego, szkolenie i wychowanie odpowiedniej kadry do pracy z innymi oraz inne w zakresie rozeznanych potrzeb i możliwości Fundacji.

Cele realizujemy poprzez coroczną organizację wyjazdowego wypoczynku letniego, półkolonii zimowych, oraz organizację wycieczek i wyjść kulturalnych podczas roku szkolnego.

Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do odwiedzenia naszej świetlicy, może odnajdziecie tutaj miejsce dla siebie, aby wspólnie z nami odkrywać nowe zdolności i realizować swoje pasje :))))

Więcej na www.tobiaszki.w.interia.pl