Drodzy Parafianie

Epifania, czyli objawienie Pańskie: mędrcy z dalekiego świata odnajdują niemowlę i rozpoznają w nim Króla królów i Zbawiciela świata. To wydarzenie stało się dla ludzi znakiem i obietnicą, że każdy, kto uczciwie szuka Boga, może Go znaleźć – prędzej czy później, łatwiej lub trudniej, po wielu wysiłkach bądź całkiem przypadkiem. Fakt, że Bóg się objawia, oznacza, że z nieznanych nam powodów jest On ukryty przed nami oraz że skoro się objawia, to nie jesteśmy Mu obojętni i chce być rozpoznany.

Św. Augustyn mawiał, że moment nawrócenia to nie odrzucenie swojej przeszłości, ale nagła iluminacja, dostrzeżenie, że wszystkie wypadki mojego życia prowadziły mnie drogą ku odczytaniu Sensu; że moje życie to nie pojedyncze zdarzenia, ale naszyjnik zdarzeń, gdzie wiara jest nicią łączącą ludzi, fakty, moje decyzje… o. Jarosław Głodek

Mędrcy, poganie, ludzie pokorni i poszukujący, okazali się uważni, otwarci na znaki Boże, na Jego Objawienie. A my? Ludzie pokorni? Uważni? Poszukujący? Mędrcy?…

 

            Niedziela – 06.01.2013

Uroczystość Objawienia Pańskiego

8.00 – spotkanie Róż Różańcowych

12.00 – msza św. z udziałem dzieci

15.00 – msza św. dla FZŚ (kaplica) następnie spotkanie

18.30 – Nieszpory

            Poniedziałek – 07.01.2013

17.00 – spotkanie Róż Różańcowych (dom katechetyczny)

19.15 – nowy cykl nauk przedślubnych (dom katechetyczny)

            Wtorek – 08.01.2013  

18.00 – nabożeństwo ku czci św. Antoniego

20.00 – godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi.

            Środa – 09.01.2013

19.15 – spotkanie Wspólnoty Betesda (fraternia)

            Czwartek – 10.01.2013                                                                     

18.30 Msza wieczorna, a po niej modlitwa uwielbienia prowadzona przez parafialną wspólnotę charyzmatyczną w salce nad kaplicą (fraternia)

           Piątek – 11.01.2013                                                                                        

6.00 – Droga Krzyżowa

20.00 – Msza św. dla młodzieży (kaplica)

          Sobota – 12.01.2013                                                                                                                         

9.45 – spotkanie fraterni dziecięcej San Antonio (dom katechetyczny)

            Niedziela – 13.01.2013

Święto Chrztu Pańskiego

12.00 – msza św. z udziałem dzieci, a po mszy kolejne spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

14.30 – msza św. dla Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych

18.30 – Nieszpory

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 

 • Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na wszystkich mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła.
 • Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na kuchnie charytatywną, za tydzień taca inwestycyjna. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 • Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu normalnie.
 • Do końca kolędy spotkań katechumenatu nie będzie. Młodzież serdecznie zapraszamy na msze młodzieżowe w piątki o 20.00 w kaplicy.
 • Kolejny kurs przedmałżeński rozpoczynamy jutro o godz. 19.15 w Domu Katechetycznym. W ramach kursu odbędzie się 10 spotkań (2 razy w tygodniu – poniedziałki i czwartki),  3 spotkania w poradni rodzinnej (poszczególne pary umawiają się indywidualnie w dogodnym dla siebie terminie). Kurs kończy się Dniem Skupienia. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie.
 • Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska – tzw. kolęda. W dni powszednie kolędowanie  rozpoczynamy o godz. 16.00 a w soboty i niedziele o 15.00. Jeżeli ktoś nie może przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie, to można się zapisać na kolędę uzupełniającą.
 • Duszpasterstwo Akademickie Antoni zaprasza na koncert z cyklu „Ocalić od zapomnienia”. Studenci będą prezentować piosenki p. Mariana Hemara. Koncert odbędzie się w najbliższy czwartek 10 stycznia w dużej sali domu katechetycznego o godz. 20.oo. Wstęp wolny.
 • W najbliższy piątek po wieczornej mszy św. wystąpi u nas z koncertem kolęd chór z Ukrainy z parafii franciszkańskiej w Tarnopolu. Po koncercie będzie można wesprzeć finansowo działalność franciszkańską na Ukrainie.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W Polsce, zgodnie z tradycją, śpiewamy kolędy do 2 lutego.
 • W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościć Kolędników Misyjnych, czyli grupę dzieci ze SP nr 20 ze specjalnym przedstawieniem. Po mszy dzieci będą zbierać przed kościołem datki na potrzeby misji franciszkańskich.
 • W przyszłą niedzielę, po mszy św. z udziałem dzieci kolejne spotkanie w salkach dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Na prośbę i dla przypomnienia

   Wykaz świąt nakazanych (obowiązkowa obecność na mszy św.)

– Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25.12.)

– Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (1.01.)

– Uroczystość Objawienia Pańskiego (6.01.)

– Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,

– Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny  (15.08.)

– Uroczystość Wszystkich Świętych (1.11.)

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, 

za pomoc i ofiarność.

Życzymy Wam pokoju serca, Bożej opieki

i radości w całym  Nowym Roku – 2013.

Niech  dobry Bóg Wam błogosławi.