Krąg Biblijny

73dc9cb26558ede1a551c379aa152fc7,10,1Parafialny Krąg Biblijny „Betania”

Wciąż Go szukasz?

Właśnie znalazłeś?

A może nie musisz szukać, bo wiesz, że jest?

Zarówno dla tych, którzy szukają, jak i dla tych, którzy znaleźli.

Zarówno dla tych, którzy chcą posłuchać, jak i dla tych, którzy chcą się podzielić swoim słowem, swoim doświadczeniem.

W każdy poniedziałek grupa absolwentów (tzw. młodzież pracująca), a także wszyscy chętni parafianie i goście, spotyka się w „schronie”(dom katechetyczny – piwnica) na rozważaniu Pisma Świętego.  Jest nas ok.10-15 osób. Każdy poniedziałek to nowy fragment Pisma Świętego. (Obecnie jesteśmy na Ewangelii św. Jana). Spotkanie zaczynamy od parafialnej mszy św. w kościele na 18.30. Następnie przechodzimy do już wspomnianego schronu, aby tam się wygodnie rozsiąść i zaczynamy medytacje. Na początku czytamy na głos fragment, który będziemy danego dnia rozważać. Czasami któryś z ojców powie parę słów wyjaśnienia. A potem w ciszy medytujemy, zastanawiamy się nad przeczytanymi słowami, które kieruje do nas Bóg. Po medytacji dzielimy się z resztą swoimi myślami, refleksjami, wątpliwościami. Warto zaznaczyć, że nikt nas nie ocenia, nikt nie krytykuje naszych słów. Można powiedzieć, co tylko przyjdzie nam do głowy, bez obaw, że reszta nas wyśmieje, nie zrozumie. A jeśli nie mamy akurat potrzeby powiedzieć o naszych rozważaniach głośno, nikt nas nie będzie do niczego zmuszał. Można zachować swoje myśli dla siebie.

bibliaZapraszamy na nasze poniedziałkowe spotkania.
Razem umacniamy się w wierze, widząc, że są również takie osoby jak ja, które mają takie same wartości, takie same priorytety, i z którymi można porozmawiać na tematy, które być może zostałyby wyśmiane w naszym codziennym środowisku (np.w pracy). Nawzajem jesteśmy dla siebie siłą i oparciem w dzisiejszym świecie.

Jeżeli zastanawiasz, się czy przyjść na nasze rozważania Pisma Świętego, to ponownie zapraszamy. Przyjść warto. Bo nigdy nie wiesz, czy Ci się spodoba, dopóki nie spróbujesz. A jeśli to nie będzie dla Ciebie, to po prostu drugi raz już nie przyjdziesz. Ale przynajmniej będziesz wiedział, że Ci się nie spodobało. A kto wie, a może akurat taka forma spotkań przypadnie Ci do gustu…
Nie przychodząc nie będziesz wiedział ani czy Ci się podoba ani czy Ci się nie podoba. Więc przyjdź! A potem zdecydujesz.
Zapraszamy!

Spotkania:

– w poniedziałki – 19.15 (dom katechetyczny – piwnica lub w sala w klasztorze),

– w pierwsze poniedziałki miesiąca – 18.45 adoracja Najśw. Sakramentu, a o godz. 19.15 msza św. (kaplica).

W ramach naszego kręgu tworzy się też grupa osób, która chodzi do hospicjum przy ul. Poświęckiej, gdzie o. Piotr  jest kapelanem. Jeśli ktoś jest zainteresowany taką formą apostolstwa, to o szczegóły może zapytać na spotkaniu kręgu.

 Kontakt: Łukasz – 602 730 885 – poldok@wp.pl

Opiekunem kręgu jest o. Piotr OFM